KONSULTACJE SPOŁECZNE JAKO METODA DIALOGU

W jaki sposób będzie rozwijać się nasze miasto, jakie priorytety wyznaczymy do realizacji, do czego będziemy dążyć jako lokalna społeczność, zależy od każdego z nas.

Mieszkańcy mają różne możliwości uczestniczenia w życiu publicznym. Jedną z nich są konsultacje społeczne jako sposób komunikowania się z władzą.

Właśnie aktywne komunikacje były tematem kolejnych warsztatów wiedzy obywatelskiej dla członków Rady Seniorów w Sosnowcu, które odbyły się 27.09.2016 r. w siedzibie Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Konsultacje społeczne to forma dialogu, którą prowadzi urząd z mieszkańcami, po to, by zasięgnąć ich opinii na temat różnych istotnych kwestii.

Celem konsultacji nie jest tylko poinformowanie mieszkańców o jakichś sprawach, ale także dowiedzenie się, co myślą na ich temat.

Opinie o podejmowanych przez władze samorządowe działaniach,  propozycje zadań do realizacji, zgłaszanie potrzeb czy konkretnych rozwiązań są niezwykle cenne i niezbędne do kształtowania miasta przyjaznego dla mieszkańców.

Prowadząca wykłady – dr Halina Sobańska pokazywała jak uczestniczyć w konsultacjach społecznych i skutecznie komunikować się z władzą.

 

Warsztaty obywatelskie dla członków rady Seniorów to kolejny etap realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety i Gminę Sosnowiec Projektu „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu”.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *