SENIORZY MIELI GŁOS !

7 listopada br. w Miejskim Domu Kultury Kazimierz w Sosnowcu odbyła się pierwsza z zaplanowanych 3 sesji Kawiarenek Obywatelskich.

Spotkanie realizowane było w ramach Projektu „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu”.

 

Na wczorajszej Kawiarence mieszkańcy dzielnic: Pogoń oraz Ostrowy Górnicze mogli wskazać problemy, z jakim borykają się na co dzień i wspólnie porozmawiać na dane tematy.

Kawiarenkę prowadziła i rozmowę moderowała Halina Sobańska – Prezeska Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych: Sabina Stanek – Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Zygmunt Witkowski oraz Tomasz Niedziela – radni kadencji 2014-2018 w mieście Sosnowiec.

Zaproszeni goście odpowiadali na wiele pytań. Dzięki temu uczestnicy dowiedzieli się gdzie szukać pomocy, kto może zostać partnerem/sprzymierzeńcem w rozwiązaniu kłopotliwej kwestii oraz gdzie można znaleźć źródła finansowania, by dany problem rozwiązać.

Zamysłem organizatorów jest , aby każda Kawiarenka Obywatelska była otwartym miejscem dyskusji, polegającą na debacie mieszkańców z władzami miasta na tematy ważne dla lokalnej społeczności senioralnej.

Spotkania w ramach Kawiarenek Obywatelskich odbywają się w iście kawiarenkowym nastroju, przy wspólnej kawie i ciastku.

„Taka forma spotkań sprzyja integrowaniu się i otwieraniu się mieszkańców na rozmowę. Dzięki temu mieszkańcy czują, że faktycznie mają głos i że ten głos zostanie wysłuchany” – mówi Halina Sobańska.

 

Kolejne spotkania odbędą się:

  • 23 listopada 2016 r. (środa) – od 16.30 do 19.00 – Biblioteka Zagórze (Sosnowiec, ul. Kisielewskiego 9A)
  • 8 grudnia 2016 r. (czwartek) – od 16.30 do 19.00 – Miejskie Centrum Informacji (Sosnowiec, ul. Warszawskiej 3/20

 

Projekt „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu” realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Partnerstwie z Gminą Sosnowiec i współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *