INTERAKTYWNE WYKŁADY JUŻ ZA NAMI

11 października br w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Sosnowiec odbył się ostatni z interaktywnych wykładów dla seniorów – „Seniorzy mają głos, czyli wprowadzamy lokalną, obywatelską inicjatywę uchwałodawczą”.

 

Prawo przewiduje możliwość bezpośredniego wpływania na tworzone prawo przez obywateli.

Jednym z przejawów sprawowania władzy przez naród, jest – na szczeblu lokalnym – obywatelska inicjatywa uchwałodawcza.  

Uczestnicy wykładu dowiedzieli się na czym polega obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, jakie są wymogi formalne jej wprowadzenia i kto może złożyć obywatelski projekt uchwały.

Wykład był również próbą odpowiedzi na pytanie gdzie i jak jest praktykowana obywatelska inicjatywa uchwałodawcza, czy jest regulowana w prawie miejscowym i jak sprawić, żeby stała się standardem (nie tylko w teorii, ale i w praktyce).

Wykłady odbywały się w ramach realizowanego od marca br. Projektu „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu.

Dzięki wykładom seniorzy poznają nowoczesne narzędzia partycypacji obywatelskiej, skuteczne sposoby prowadzenia rzecznictwa interesów oraz wdrażania dobrych praktyk.

 

         Projekt „Seniorzy Decydują – Stabilna Rada Seniorów w Sosnowcu” realizowany jest przez Stowarzyszenie Aktywne Kobiety w Partnerstwie z Gminą Sosnowiec i współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *